Proszę czekać...
zamknij

Urządzanie przedpokoju - poradnik

Urządzanie przedpokoju jest zazwyczaj ostatnią rzeczą, którą zajmujemy się aranżując mieszkanie. Wystrój tego miejsca nie zaprząta naszych myśli, tak bardzo jak wykańczanie kuchni czy salonu. Przecież w ogóle w nim nie przebywamy, a jedynie szybko zakładamy buty i wychodzimy z domu! Odrzućmy to błędne myślenie. Przedpokój jest bardzo ważną częścią naszego domu – tutaj witamy i żegnamy gości, to miejsce czeka na nas po ciężkim dniu. Przedpokój jest częścią reprezentacyjną i powinien zostać tak urządzony.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Nawet mały i wąski przedpokój można urządzić tak, by wyglądał dobrze. Powinno w nim znaleźć się tylko to co naprawdę potrzebne. Wycieraczka, wieszak naścienny, miejsce na buty – to minimum. Na ścianie warto umieścić lustro, im większe tym lepsze. Posłuży nie tylko do przeglądania, ale też optycznie powiększy pomieszczenie. Jeśli przedpokój jest niewielki, nie zagracajmy go niepotrzebnymi elementami. Galeria zdjęć i ozdobne bibeloty lepiej przenieść gdzieś indziej.

Pomysłowe przechowywanie

Jeśli mieszkasz w starym budownictwie i Twoje mieszkanie jest wysokie, to przedpokój będzie doskonałym miejscem na przechowywanie. Wysoka szafa na wymiar pozwoli zagospodarować przestrzeń pod sufitem i utrzymać porządek. W małym przedpokoju natomiast warto umieścić haczyki, na których będzie można umieścić kurtki. Dobrym rozwiązaniem jest również naścienna półka, na której będzie można umieścić kapelusze i czapki.

Malowanie przedpokoju

Kolorystyka przedpokoju powinna być spójna z całym mieszkaniem, ale też uwzględniać rozmiar pomieszczenia. Biel, jasne beże i szarości to najbezpieczniejszy wybór. Te kolory sprawdzą się w każdym wnętrzu i na każdym metrażu. Ściany przedpokoju są szczególnie narażone na zabrudzenia, w związku z tym pamiętajmy o odpowiedniej farbie. Jak wybrać idealną farbę oraz jak urządzić funkcjonalny przedpokój, podpowie Magnat Farby pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/wizytowka-domu.