Proszę czekać...
zamknij

Sprytne przechowywanie

W każdym domu jest miejsce, gdzie lądują rzadko używane rzeczy, zapomniane dziecięce zabawki i stare meble. Zazwyczaj takim miejscem jest strych lub piwnica.  

Te szczególne i lekko tajemnicze miejsca pełnią w życiu rodziny ważne funkcje. Pozwalają zatrzymać rzeczy ważne, których nie chcemy się pozbywać, choć nie ma dla nich już miejsca w naszej przestrzeni.

Przechowalnia na strychu

Nieco zaniedbany strych, w pierwszej kolejności należy odświeżyć. Po gruntownych porządkach, ściany i stropy można odmalować. Warto zastanowić się, jaka farba będzie najlepsza do tej niełatwej przestrzeni. Małą podpowiedź, można znaleźć tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/porzadki-na-strychu

Następnie możemy przystąpić do urządzania strychu. Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń i uniknąć bałaganu, dobrym rozwiązaniem będą półki i uchwyty dostosowane do nieregularnych ścian. Przedmioty, przed umieszczeniem na strychu, warto zabezpieczyć, wkładając je do plastikowych pudełek, opatrzonych etykietami. Jeśli strych jest ciepły i suchy, będzie idealnym miejscem do urządzenia suszarni.

Zagospodarowanie przestrzeni na strychu zagwarantuje efektywne miejsce do przechowywania. Zdjęcie: magnatfarby.pl

Urządzanie piwnicy

Piwnica to idealne miejsce do przechowywania domowych przetworów lub aranżacji spiżarni. Warto zdecydować się na kilka regałów z otwartymi półkami, na których będzie można poustawiać wszystkie smakowitości. Na ścianach można zamontować haki i drążki, które posłużą do składowania przeróżnych narzędzi i ogrodowych urządzeń. W piwnicy często panuje wilgoć, w związku z tym do przechowywania przedmiotów lepiej wybrać plastikowe pudełka. Ubrania można trzymać w workach próżniowych. Piwnica, w której nie jest zbyt ciepło jest też idealnym miejscem do przechowywania wina. Trzeba pamiętać, jedynie, by utrzymywać w niej stałą temperaturę, około 11 stopni.